Project Description

APULIA – samolot z Berlina

Bogactwem tego regionu jest niezwykła, dzika natura. Wysokie wapienne brzegi wybrzeża, malownicze zatoki, ciche i spokojne śródziemnomorskie miasteczka. Ponadto bardzo ciekawa kuchnia i tradycja ludowa. Sporo historii i ciekawej architektury od romańskiej po barokową, Gargano, Bari, Lecce, Polignano, Alberobello, Ostuni…   Włochy inne niż myślisz, po prostu cudnie.

Wyjazd organizowany wspólnie z Akademią Podróży WOJAŻER

Samolot z Berlina do Bari, z Bari do Berlina.  Program slow.

3 noclegi 60 km od Bari, 4 noclegi w Margherita di Savoia nad samym morzem .

DZIEŃ 1:

Spotkanie na lotnisku w Berlinie, możliwy wspólny dojazd z Poznania. Wylot 13.00, przylot do Bari około godz.15.00, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

DZIEŃ 2:

Wycieczka : Lecce zachwycające barokowe miasto, z pięknym starym miastem, w tym Piazza Sant’Oronzo, amfiteatr rzymski, Palazzo del Seggio, bazylika Santa Croce, kościół Santa Clara i inne. Dalej Ostuni – białe, malownicze miasteczko średniowieczne, super plaże piaszczysto-żwirowe, klify i transparentne morze oraz Otranto. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 3:

Wycieczka : Alberobello z największym w Apulii skupiskiem wyjątkowych domów o niezwykłym kształcie zwanych trulli – lista UNESCO, Także Locorotondo,  dalej Torre Canne i Polignano a Mare – urocze miasteczko położone na poszarpanym, skalistym cyplu. Godzinny rejs łodzią z wyjątkowymi widokami i Castellana Grotte. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4:

Wykwaterowanie z hotelu i wycieczka do Bari, a tam zwiedzanie z przewodnikiem oraz degustacja wina. Bari stolica regionu, miasto portowe, uniwersyteckie, handlowe, kryjące wiele  unikatowych zabytków, miasto Bony, południowej atmosfery, w tym  Bazylika św. Mikołaja z nagrobkiem królowej Bony Sforzy. Po przerwie dojazd do hotelu w Margherita di Savoia, zakwaterowanie i obiadokolacja.

DZIEŃ 5:

Dzień wolny

DZIEŃ 6:

Wycieczka : sanktuarium Ojca Pio w S.Giovanni Rotondo, wokół którego powstał nowoczesny ośrodek religijny, dalej Monte Sant Angelo- związane z kultem Archanioła Michała, dziś ciekawe miasteczko i sanktuarium. Na zakończenie Vieste – urlopowa stolicy Gargano i popołudniowy spacer. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 7:

Przedpołudnie wolne, popołudniu wycieczka : Castel del Monte z 1240 roku, uznany za jedno z najdoskonalszych dzieł architektury średniowiecza, wpisany na listę UNESCO, ośmiokątny, zagadkowy i tajemniczy.

DZIEŃ 8:

Wykwaterowanie z hotelu, po drodze na lotnisko czas wolny w portowym miasteczku Trani – citta slow, o niezwykłym uroku. Wylot o godz.15,30, przylot do Berlina o godz.18.00 i transfer do Poznania.

CENA: 2.750,00 PLN (cena szacowana)

TERMIN:
10-22 czerwca 2018

Zarezerwuj miejsce:

Imię i nazwisko

Adres email

Telefon

Wpisz nazwę wycieczki

ŚWIADCZENIA: Cena obejmuje przelot samolotem do/z Bari, autokar do dyspozycji grupy na terenie Włoch, zakwaterowanie w 2 hotelach o dobrym standardzie /7/, śniadania wzmocnione /7/, obiadokolacje /7/, pokoje 2-osobowe z łazienkami, jedynki za dopłatą, pilota, przewodnika lokalnego, ubezpieczenie KL – 10.000 euro, NNM 10.000 zł

DODATKOWE OPŁATY:

Wstępy, rejsy, opłaty lokalne dodatkowo płatne ok.60 euro. Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Transfer do/z Berlina plus 160 zł. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł