Project Description

RZYM znany i nieznany…

samolot z Wrocławia

Wieczne miasto, kolebka naszej cywilizacji to miejsce, które ma wiele odsłon, do którego wracać można po wielokroć.

Najwspanialsze dzieła architektury i sztuki Berniniego, Borrominiego, Caravaggia, Michała Anioła i Rafaela, to wybrane wątki tej podróży, na tle Rzymu starożytnego, chrześcijańskiego, renesansowego, barokowego i współczesnego.

Idealny czas na Rzym, sympatyczna pogoda, zaraz po Wielkanocy. Przyjazne tempo i niezwykły program.

Samolot z/do Wrocławia – linie Ryanair.

DZIEŃ 1:

Wylot z Wrocławia 12.10 , przylot o 14.15 transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku wyjazd do miasta, a tam Pomnik Ojczyzny na Placu Weneckim, Corso,  Piazza della Colonna, kościół św. Ludwika Francuskiego i słynny Plac Navona wieczorem.

Obiadokolacja w mieście.

DZIEŃ 2:

Lateran z bazyliką św. Jana i schody święte.  Przejazd do Watykanu, a tam Bazylika św. Piotra z grobem Jana Pawła II i  Muzea Watykańskie – jeden z największych zbiorów sztuki w Europie i Kaplica Sykstyńska. Po przerwie Zamek Anioła i okolica, na zakończenie obiadokolacja w pobliżu Watykanu.

DZIEŃ 3:

Piazza Republica,  Piazza del Popolo, Schody Hiszpańskie, olśniewająca Fotanna  di Trevi, starożytny Panteon i Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek. Po przerwie renesansowe pałace i okolica Campo dei Fiori oraz  spacer po urokliwym Zatybrzu wraz z Bazyliką Św. Marii  Zatybrzańskiej. Na zakończenie kolacja w restauracji na Zatybrzu – bardzo modne miejsce bohemy rzymskiej.

DZIEŃ 4:

Wytworna Bazylika Św. Pawła za murami, dalej  Circo Massimo, słynne Usta Prawdy i kościół Il Gesu. Po przerwie Rzym starożytny : Kapitol i Muzea Kapitolińskie – najstarsze na świecie ze wspaniałymi dziełami sztuki, Forum Romanum, Fora Cesarskie i niezaprzeczalny symbol Rzymu czyli Koloseum.

Na zakończenie pobytu kolacja w włoskim stylu… /opcja /.

DZIEŃ 5:

Po śniadaniu, transfer na lotnisko, po drodze Castel Gandolfo – letnia rezydencja papieska, wylot do Wrocławia o godz. 14.45, przylot 16.50 i transfer do Poznania.

CENA: 1.690,00 PLN

TERMIN:
04 – 07 kwietnia 2018

Zarezerwuj miejsce:

Imię i nazwisko

Adres email

Telefon

Wpisz nazwę wycieczki

ŚWIADCZENIA – Cena obejmuje przelot samolotem, każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, transfery z/na lotnisko, zakwaterowanie w hotelu*** w Rzymie przy linii metra A, 4 noclegi, 4 śniadania, 3 obiady, pilota, przewodnika lokalnego.

W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .

Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł

DODATKOWE OPŁATY

Uwaga kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych.

Na miejscu płatne wstępy, bilety metra, słuchawki – tour guide system, city taxe ok. 80 euro.

Kolacja na wieczór pożegnalny + 20 euro

Transfer do/ z Wrocławia + 100 zł