Project Description

ZAMKI KATARSKIE –  Samolot z/do Berlina- linie Ryanair

Malownicze południe Francji – Tuluza, Carcassonne, Narbonne, średniowieczna kraina Katarów i Andora. Katarzy to kontrowersyjny ruch religijny z przełomu XI/XII wieku, szczególnie popularny w południowej Francji. Osnuty legendami i tajemnicami.

Południe Francji ma wiele twarzy, ta jest mniej znana, ale zdecydowanie bardziej fascynująca. W klimacie śródziemnomorskim, nie tylko lazurowe morze, ale góry, kanały kryjące wiele tajemniczych zakątków, wyjątkowych miejsc, także z listy UNESCO oraz urokliwa Andora.

Wyjazd organizowany wspólnie z Akademią Podróży WOJAŻER

DZIEŃ 1:

Wylot z Berlina o 10.45, przylot do Tuluzy o 13.00. Tuluza to główne miasto południowej Francji. A tam stare miasto o wyjątkowej atmosferze, w tym bazylika St. Sernin i inne.Krótkie zwiedzanie i czas wolny.

Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

DZIEŃ 2:

Z  Tuluzy jedziemy do Montsegur – to najważniejsza twierdza Katarów z tajemniczą drewnianą księgą, ukrytym skarbem i tragicznym zakończeniem. Dojazd do Andory, zakwaterowanie i obiadokolacja

DZIEŃ 3:

Dzień w Andorze, zwiedzanie z polskim przewodnikiem. Andora to księstwo w Pirenejach, najwyżej położone w Europie, jedno z najmniejszych państw, ze wspaniałymi krajobrazami i dużą ilością bezcłowych sklepów…

Powrót do hotelu i obiadokolacja.

DZIEŃ 4:

Zamki katarów ; Puilaurens- zamek na wysokosci 697 m n.p.m do dzisiaj zachował pierwotną strukturę i stał się schronieniem dla katarów –heretyków w XIII w. Queribus – trzy pierścienie fortyfikacji otaczają wie położoną na szczycie skalistego wzgórza i Peyrepertuse – najwspanialej położony zamek na świecie !!!..Budowla składa się z dwóch części dolnej i górnej / powstałych na płaskowyżu na wys. 796 m n.p.m Do jazd do hotelu w okolicy Narbonne, zakwaterowanie i obiadokolacja.

DZIEŃ 5:

Zwiedzanie Narbonne świadka wspaniałej historii. Miasto prawdziwie śródziemnomorskie, szerokie bulwary i katedra w stylu gotyku płomienistego. Obok opactwo cystersów Fontfroide, malowniczo położone wśród winnic, zwiedzanie. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

DZIEŃ 6:

Wycieczka do Beziers – malowniczego miasta na wzgórzu – winiarskiej stolicy regionu.

Popołudniem Canal du Midi – wpisany na listę UNESCO, rejs popołudniowy.  Powrót do hotelu i obiadokolacja.

DZIEŃ 7:

Zwiedzanie Carcassonne z największą fortecą w Europie i miasteczkiem średniowiecznym rozbudowanym wewnątrz idealnie zachowanych murów obronnych, a dziś wpisanym na listę UNESCO. Cytadela, bazylika, urokliwe uliczki.

Zakwaterowanie w okolicy i obiadokolacja.

DZIEŃ 8:

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko  do Tuluzy– Wylot o godz.13.25, przylot do Berlina i transfer do Poznania

CENA: 3.200,00 PLN (cena szacowana)

TERMIN:
11-18 maja 2018

Zarezerwuj miejsce:

Imię i nazwisko

Adres email

Telefon

Wpisz nazwę wycieczki

ŚWIADCZENIA – Cena obejmuje przelot samolotem, autokar/bus na terenie Francji, zakwaterowanie 7x – pokoje 2-osobowe z łazienkami , 7 śniadań, 6 obiadokolacji, pilot, ubezpieczenie KL 10.000 euro NNW 10.000 zł.

INFORMACJE I DODATKOWE OPŁATY:

Przejazdy autokarem na terenie Francji ok. 1300 km.

Wstępy, rejsy dodatkowo ok. 70 euro

Transfer do/ z Berlina + 180 zł

UWAGA – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.